bs janikowo logo

Piastowski Bank Spółdzielczy
w Janikowie

Nagrody i wyróżnienia Banku

Oto kilka wybranych nagród i wyróżnień jakie otrzymał nasz Bank.
Tytuł „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców 2014”

Kapituła Konkursu podjęła decyzję o przyznaniu tytułu dla Piastowskiego Banku Spółdzielczego w Janikowie, w oparciu o ocenę audytorów, badania opinii klientów oraz badania pracy doradców bankowości MSP.

Organizatorami konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” jest Krajowa Izba Gospodarcza i Polsko-Amerykańska Fundacja Doradztwa dla Małych Przedsiębiorstw.

Godło Promocyjne przyznawane jest tym instytucjom finansowym, które zostaną pomyślnie zweryfikowane w obu etapach konkursu czyli tym, które charakteryzują się rzeczowym podejściem i zrozumieniem specyfiki problemów przedsiębiorców, a także tym, które dokonały niezbędnego wysiłku, aby wykorzystać pojawiające się możliwości budowy silnych więzi z sektorem MSP, zarówno przy wykorzystaniu nowych technologii jak i potencjału ludzkiego.

Tytuł „Produkt Finansowy Roku 2014”

12 lutego 2015r. w Hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Konkursów Branżowych Centralnego Biura Certyfikacji Krajowej. Wśród laureatów znalazł się także Piastowski Bank Spółdzielczy w Janikowie, który otrzymał Certyfikat Produkt Finansowy Roku 2014 za Pożyczkę JEREMIE.

Tytuł członka Klubu Przyjaciół Muzeum Historii Spółdzielczości

Od 2001 r. w gmachu Krajowej Rady Spółdzielczej mieści się Muzeum Historii Spółdzielczości w Polsce. Jego zbiory liczą ponad 11 tys. eksponatów: dokumenty i fotografie często unikalnej wartości, sztandary, numizmatykę, medale oraz eksponaty artystyczne: malarstwo i rzeźbę. Specjalistyczna biblioteka Muzeum to ponad 7 tys. książek i 250 tytułów czasopism spółdzielczych z różnych okresów historycznych. Bank przekazał na rzecz muzeum kopie historycznych fotografii, dokumentów założycielskich oraz wydaną z okazji jubileuszu 150-lecia działalności monografię.

Przedłużenie Licencji Orzeł Agrobiznesu

Kapituła nagrody Orzeł Agrobiznesu, po analizie i weryfikacji przedstawionych przez Bank informacji dotyczących sukcesu rynkowego i na podstawie opinii organizatorów konkursu podjęła decyzję o przedłużeniu licencji uprawniającej do używania znaku Orzeł Agrobiznesu na kolejne 2 lata tj. do grudnia 2016 r.

Jakość Roku 2013 i Jakość Roku Złoto

Piastowski Bank Spółdzielczy w Janikowie po raz kolejny został doceniony za jakość świadczonych usług, zdobywając godło JAKOŚĆ ROKU ZŁOTO w największym w Polsce konkursie promującym jakość.

Organizatorem konkursu jest Fundacja QUALITAS. Konkurs wspierają: European Organization For Quality z siedzibą w Brukseli, POLSKIE CENTRUM BADAŃ I CERTYFIKACJI SA, KLUB POLSKIE FORUM ISO 9000, Polski Związek Windykacji, Internetowa Giełda Długów – dlugi.info, Dziennik Gazeta Prawna (patronat medialny Gali Finałowej), Biznes Raport, Business & Lifestyle (dodatek do tygodnika Polityka), PUBLIC PR Agencja Kreatywna.

Licencja Orzeł Agrobiznesu
Kapituła nagrody Orzeł Agrobiznesu, po analizie i weryfikacji przedstawionych przez Piastowski Bank Spółdzielczy w Janikowie informacji dotyczących sukcesu rynkowego i na podstawie aktualnej opinii burmistrza Janikowa podjęła decyzję o przedłużeniu licencji uprawniającej do używania znaku Orzeł Agrobiznesu na kolejny rok tj. do grudnia 2014 roku.

II miejsce w Krajowym Rankingu „Wyróżniające się banki spółdzielcze”

Piastowski Bank Spółdzielczy w Janikowie został laureatem Krajowego Rankingu „Wyróżniające się banki spółdzielcze” – edycja 2013 w kategorii „Najefektywniejsze banki” od 100 do 200 mln sumy bilansowej, zorganizowanego przez miesięcznik „Nowoczesny Bank Spółdzielczy”.

Jakość Roku 2012 i Jakość Roku Srebro

Piastowski Bank Spółdzielczy w Janikowie po raz drugi zdobył prestiżowy tytuł „Jakość Roku” w kategorii usługa, a tym samym został laureatem tytułu „Jakość Roku Srebro”.

„Jakość Roku” to największy projakościowy konkurs w Polsce. Jego organizatorzy, redakcje – Biznes Raport (Dziennik Gazeta Prawna) i Economy Life TODAY (Rzeczpospolita) – stawiają na promocję najlepszych polskich przedsiębiorstw.

Eksperci Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A. docenili wysokie standardy działalności PBS w Janikowie w odniesieniu do następujących kryteriów:

• skuteczna realizacja polityki jakości,
• klarowność stosowanych procedur,
• wysoki stopień zaangażowania kadry w osiąganie celów jakościowych,
• dbałość o zapewnienie najwyższej jakości produktów i usług,
• efektywność zarządzania organizacją.

Tytuł „HIT 2012”
Piastowski Bank Spółdzielczy – Tytuł HIT 2012

Piastowski Bank Spółdzielczy w Janikowie otrzymał tytuł HIT 2012 za wdrożenie nowoczesnego systemu informatycznego Def3000.

Celem konkursu Kujawsko-Pomorski Gospodarczo-Samorządowy HIT 2012 współorganizowanego przez Konwent Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest promocja najlepszych produktów, usług i dokonań firm, samorządów lokalnych oraz przedsięwzięć ekologicznych i organizacyjnych.

Bank Przyjazny Biznesowi
Piastowski Bank Spółdzielczy – Bank Przyjazny Biznesowi 2011

Piastowski Bank Spółdzielczy w Janikowie został wyróżniony tytułem „Bank Przyjazny Biznesowi 2011” w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu zorganizowanego przez Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma”. Misją Konkursu jest wspieranie rozwoju polskich firm i banków oraz przekonywanie ich do tego, by same siebie nawzajem wspierały.

„JAKOŚĆ ROKU 2011” dla PBS w Janikowie
Piastowski Bank Spółdzielczy – nagroda jakość roku 2011 za usługi bankowe Piastowski Bank Spółdzielczy w Janikowie otrzymał prestiżowy tytuł „Jakość Roku 2011” w kategorii usługa za usługi bankowe.

Eksperci Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A. docenili wysokie standardy działalności Banku w odniesieniu do następujących kryteriów:
• skuteczna realizacja przyjętej polityki jakości,
• pozytywny odbiór działalności firmy przez klientów, pracowników oraz otoczenie społeczne,
• klarowność stosowanych procedur zapewniających firmie sprawne funkcjonowanie,
• wysoki stopień zaangażowania kadry w osiąganie celów jakościowych,
• dbałość o zapewnienie najwyższej jakości produktów/usług,
• efektywność zarządzania organizacją,
• nieustanne dążenie do optymalizacji pracy.

Kontakt

Piastowski Bank Spółdzielczy w Janikowie

ul. Przemysłowa 4, 88-160 Janikowo

tel. 52 358 39 40

fax 52 358 39 30